Денес е четврток, 29 февруари 2024
ПочетокГејмингСледната година ни пристигнува remake на Dead Space

Следната година ни пристигнува remake на Dead Space

Се враќа една од најдобрите хорор видеоигри, сега во нова и подобрена верзија.

Electronic Arts, студиото кое стои зад Dead Space, на livestream најави дека изработувват remake на хорор хитот од 2008 година, а истиот ќе биде достапен за играчите на 27-ми јануари.

EA освен тоа што објаснуваа за процесот на изработката, посочија и три важни работи на кои ќе биде даден фокусот во оваа видеоигра:
  • Дејствијата се случуваат во вселената, па затоа нема многу место за некои визуелни ефекти и бои полни со живот. Ова прави одлична основа за приказната да биде доживеана низ многу хорор елементи.
  • Главната цел на оваа игра е токму тие хорор елементи да бидат навистина страшни и играчот да го почувствува тоа (тие што ги играле останатите Dead Space видеоигри, знаат).
  • Секој предмет и секоја појава (без разлика колку големи) има свое значење и своја приказна.
Во прилог, ви го споделуваме целиот livestream на студиото.
Тино
Тиноhttps://www.comics.mk
Ја сум Тино дел од тимот на комиксмк, огромен обожавател на филмот, стриповите, видео игрите и се што е поврзано со поп културата.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ