Денес е понеделник, 15 април 2024
ПочетокФилмовиБразилската влада промовира вакцинација преку Spider-Man: No Way Home со пресмешна реклама!

Бразилската влада промовира вакцинација преку Spider-Man: No Way Home со пресмешна реклама!

Заедно со големата возбуда за филмот, бразилската влада ја користи оваа прилика да ја поттикне вакцинацијата во земјата.

Рекламата може да ја дефинираме како Cringe.

Интересен факт: Од бразилската верзија на трејлерот го издвоивме видеото во кое Lizard добива удар од невидлива личност (во случајов тргната лилност со помош на визуелни ефекти).

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ