Денес е среда, 22 мај 2024
ПочетокГејмингSora од Kingdom Hearts се придружува на Super Smash Bros. Ultimate!

Sora од Kingdom Hearts се придружува на Super Smash Bros. Ultimate!

Nintendo за време на последната презентација за својата Super Smash Bros. Ultimate борбена игра објави дека Sora од игрите Kingdom Hearts на Disney и Square Enix ќе се приклучи на играта како последен од шесте нови ликови во Fighters Pass Vol. 2. Исто така, ќе биде и последниот нов лик во играта, и ќе биде достапен за играње на 18 октомври.

Во Super Smash Bros. Ultimate, Sora се бори користејќи го својот Keyblade. Според Sakurai, додавањето на овој карактер во списокот за играње на играта беше огромен потфат.

Keyblade-от му дава на Sora одличен дострел до неговите напади. Тој може да ги одврати противниците со големи замавнувања, а мешањето на А му овозможува да изведе комбо со 3 погодоци.

Кога станува збор за специјални работи, Sora ја користи својата магија. Со neutral special, тој може да изведува напади со оган, гром и снежна бура, а кој напад се користи се одредува според тоа кој е избран на екранот во тоа време.

За време на презентацијата, Sakurai откри некои од опциите за дизајнот на облеката на Sora.

Додавањето на Sora во Super Smash Bros. Ultimate значи дека DLC-то за играта конечно заврши.

Ива
Иваhttps://www.comics.mk
Professional cosplayer and costume designer.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО