Денес е недела, 23 јуни 2024
ПочетокГејминг'DEATHLOOP' - Најновата видеоигра оценета со 10/10!

‘DEATHLOOP’ – Најновата видеоигра оценета со 10/10!

Искуство како никогаш досега, видеоиграта која доби огромен број на позитивни критики е во продажба од денес (Вторник, 14.09.2021)!

Краток опис:

Акциона-авантура во која главниот лик е Colt, заглавен во временски loop на островот Blackreef, пробува да најде одговори со цел да ја обезбеди неговата слобода.

‘DEATHLOOP’ моментално е достапна за Microsoft Windows и PlayStation 5 а по една година се очекува да биде достапна и за Xbox Series X/S.

Дали е ова најдобрата видеоигра за оваа година изработена од Microsoft студио ексклузивно за PlayStation 5?

Изработена од Arkane Studios а издадена од Bethesda Softworks, студиото кое беше купено од страна на Microsoft со цел да изработува ексклузивни наслови за Xbox. За ‘DEATHLOOP’ веќе беше постигнат договор за ексклузивитет со Sony уште пред да се префрли сопственоста на студиото во Microsoft.

Скоро сите критичари дадоа максимална оценка:

Во прилог добиваме детално Review од Game Informer:

Други рецензии и мислења:

 

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО