Денес е четврток, 29 февруари 2024
ПочетокГејминг'Call of Duty: Vanguard' - Multiplayer и нова МАПА на Warzone! (ВИДЕО)

‘Call of Duty: Vanguard’ – Multiplayer и нова МАПА на Warzone! (ВИДЕО)

Нова мапа во Warzone која ќе донесе големо освежување во една од најпопуларните Battle Royale игри!

Целосна презентација за Multiplayer во ‘Call of Duty: Vanguard’, објаснувањето за новата мапа во Warzone почнува од 25:38 минута во видеото!

‘Call of Duty: Vanguard’ ќе биде достапна од 5-ти ноември а за новата мапа во Warzone нема информации кога може да ја очекуваме, се шпекулира дека ќе биде достапна со новата сезона (6-та) на 5-ти октомври.

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ