Денес е среда, 22 мај 2024
ПочетокФилмовиОфицијален трејлер за 'Injustice: Gods Among Us! the Movie' (ВИДЕО)

Официјален трејлер за ‘Injustice: Gods Among Us! the Movie’ (ВИДЕО)

Новиот анимиран хит на DC го преточува Superman во светски диктатор, Batman е на спротивната страна!

Краток опис за филмот:

“On an alternate Earth, the Joker tricks Superman into killing Lois Lane, which causes a rampage in the hero. Superman decides to take control of Earth, Batman and his allies will have to attempt to stop him.”

‘Injustice: Gods Among Us! the Movie’ ќе биде достапен од 19-ти октомври (2021 година) и ќе има R-Rating (18+).

Приказна која за прв пат ја видовме во добропознатата видео игра под истото име а подоцна добивме и неколку изданија на стрипови низ годините на жестоката војна помеѓу Batman и Superman.

comic cover

Injustice серијалот е активен во стриповите, моментално е поделен во 5 години (за секоја година по една графичка новела), филмот ќе биде според првата година на настаните а имаме и Injustice 2 серијал кој е базиран според втората видеоигра.

Низ текот на годините во стриповите, се повеќе и повеќе ликови зазимаат страни, па така во третата година се вмешува и мистичниот свет на DC, ликови како Constantine, Spectre, Zatanna, Doctor Fate се дел од незапирливата битка на планетата земја.

7 минутно Sneak Peek видео за филмот:

Во прилог е листата на актери кои се потврдени за филмот (го позајмуваат нивниот глас за следните улоги):

 • Justin Hartley as Superman
 • Anson Mount as Batman
 • Laura Bailey as Lois Lane and Rama Kushna
 • Zach Callison as Damian and Jimmy Olsen
 • Brian T. Delaney as Green Lantern
 • Brandon Michael Hall as Cyborg
 • Edwin Hodge as Mr. Terrific and Killer Croc
 • Oliver Hudson as Plastic Man
 • Gillian Jacobs as Harley Quinn
 • Yuri Lowenthal as Mirror Master, Flash, and Shazam
 • Derek Phillips as Nightwing and Aquaman
 • Kevin Pollak as Joker and Jonathan Kent
 • Anika Noni Rose as Catwoman
 • Reid Scott as Green Arrow and Victor Zsasz
 • Faran Tahir as Ra’s al Ghul
 • Fred Tatasciore as Captain Atom
 • Janet Varney as Wonder Woman

 

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО