Денес е недела, 26 мај 2024
ПочетокГејминг'Marvel's Midnight Suns' новата Tactical RPG видеоигра! (Cinematic Trailer)

‘Marvel’s Midnight Suns’ новата Tactical RPG видеоигра! (Cinematic Trailer)

Нова Tactical RPG игра од Firaxis Games (XCOM серијалот) ќе биде достапна во март 2022 година.

Ghost Rider, Blade, Doctor Strange и други мистични карактери во придружба на Iron Man и Wolverine ќе се соочат со нови предизвици.

Првиот Gameplay трејлер ќе го добиеме на 1-ви септември (за нешто помалку од една недела) а интересен факт е што ќе има нов оригинален Marvel карактер наречена The Hunter (од трејлерот) која е повикана од гробот на една клучна фигура во играта.

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО