Денес е четврток, 13 јуни 2024
ПочетокСтриповиJake Gyllenhaal ќе глуми и воедно изработува филм базиран на графичкиот роман...

Jake Gyllenhaal ќе глуми и воедно изработува филм базиран на графичкиот роман од Image Comics со наслов Oblivion Song!

Познатиот актер Jake Gyllenhaal ќе прави филмска адаптација на графичкиот роман издаден од Image Comics со наслов Oblivion Song, во кој и самиот он ќе има улога во филмот!

Во графичкиот роман се работи за карактерот Nathan Cole кој секојдневно патува во обид да спаси преживеани луѓе од апокалиптичниот дел на Филаделфија кој е исчезнат заедно со 300.000 луѓе пред една деценија и сè уште е мистерија.

Јаке ќе соработува и со Riva Marker од Nine Stories, Kirkman, David Alpert, Bryan Furst и Sean Furst од Skybound Entertainment заедно со Brian Oliver и Bradley Fischer од New Republic Pictures. Овие две компании овозможија оваа адаптација да стане реалност и да се изработи еден многу интересен и оригинален филм.

“We’re thrilled to partner with New Republic and Skybound on Robert Kirkman’s mind-blowingly captivating series. When faced with a cataclysmic event that permanently alters our lives, what would we choose to save?” said Marker. “Just as Kirkman did with The Walking Dead and Invincible, in Oblivion Song, he’s created the potential for a franchise that is profoundly entertaining, and the perfect opportunity to explore big questions we’re reckoning with globally.”

Наскоро се очекува официјален кастинг за филмот и датум на издавање. Читајте не!

Тино
Тиноhttps://www.comics.mk
Ја сум Тино дел од тимот на комиксмк, огромен обожавател на филмот, стриповите, видео игрите и се што е поврзано со поп културата.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО