Денес е понеделник, 15 април 2024
ПочетокГејмингE3: Нова 'Guardians of the Galaxy' видеоигра! (Gameplay)

E3: Нова ‘Guardians of the Galaxy’ видеоигра! (Gameplay)

Eidos-Montréal заедно со Sqare Enix како издавач ги здружија силите за нова видеоигра директно од стриповите на Marvel.

Последната Marvel игра на Square Enix како издавачко студио беше ‘Marvel’s Avengers’ која за жал подлежа на многу критики и доживеа голем неуспех во продажбата.

Сепак студиото се одлучи да ни режисира приказна за една од најдинамичните групи во галаксијата која патува низ своите луди и неочекувани авантури.

Најпрво погледнете го премиерниот трејлер:

Како лидер на групата, во улогата на Peter Quill носите одлуки според кои ќе се одвива приказната, погледнете го целосниот Gameplay трејлер:

Официјално ќе биде пуштена во продажба на 26-ти Октомври, 2021 година и ќе биде достапна за PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One и PC.

Директно од студиото кое работи на играта:

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ