Денес е недела, 23 јуни 2024
ПочетокГејмингE3 Expo 2021: Сите новости од првата ексклузивна презентација на XBOX &...

E3 Expo 2021: Сите новости од првата ексклузивна презентација на XBOX & BETHESDA!

 

 

Првата оригинална игра на XBOX & BETHESDA STUDIOS од креаторите на Fallout и Skyrim. Погледнете го првиот трејлер за Starfield!

 

Конечно првиот gameplay трејлер за S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl!

 

За сите фанови на зомби и игра во тим Back 4 Blood трејлер!

 

Само мал краток трејлер за новата видеоигра за Xbox со наслов Contraband!

 

Трејлер за новата експанзија на Sea of Thieves!

 

Batllefield 2042 изгледа фантастично и оригилано, погледнете го првиот gameplay трејлер кој ќе ве натера да ја чекате видеоиграта со нетрпение!

 

Fallout 76 со две големи новости!

 

The Elder Scrolls Online ексклузивно доаѓа на Xbox S/X на 15 Јуни!

 

Две нови видеоигри за помладата публика!

 

Две нови идни видеоигри со оригинален концепт и слична анимација кои вредат да се играат! Двете игри ветуваат длабока и местериозна приказна!

 

Првиот трејлер за Halo Infinite Multiplayer!

 

Diablo II Resurrected Remaster пристига на сите конзоли како и на XBox S/X!

 

Првиот трејлер за второто продолжение на A Plague Tale. Видеоиграта е како како ништо до сега погледнете ја A Plague Tale: Requiem!

 

Официјално Slime Rancher 2!

 

За сите љубители на зимата, снегот и бордањето Shredders !

 

Уште еден нов интересен наслов за XBox. Погледнете го првиот трејлер за Atomic Heart!

 

Уште две нови и оригинални инди видеоигри!

 

Ексклузивно The Outer Worlds 2 во изработка!

 

Љубителите на стратегиските видеоигри кај нас се во помал број, но погледнете gameplay трејлер за новата Age of Empires 4.

 

Новиот симулатор за летање на Microsoft!

 

Ексклузивата на Xbox кој многу од вас ја чекаат со нетрпение Forza Horizon 5 со официјален gameplay трејлер.

 

За крај уште еден нов наслов од креаторите на PREY и FALLOUT. Погледнете го првиот официјален трејлер за REDFALL, видеоиграта навистина изгледа многу оригилано!

 

Ова е првиот дел од целата презентација на E3 day 2. Подоцна од денот очекувајте ги сите новости за презентацијата на Square Enix!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тино
Тиноhttps://www.comics.mk
Ја сум Тино дел од тимот на комиксмк, огромен обожавател на филмот, стриповите, видео игрите и се што е поврзано со поп културата.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО