Денес е четврток, 13 јуни 2024
ПочетокГејмингE3 2021 Showcase Gearbox: Tiny Tina's Wonderlands и Borderlands филмот!

E3 2021 Showcase Gearbox: Tiny Tina’s Wonderlands и Borderlands филмот!

Borderlands филм

Randy Pitchford, кој моментално е во Будимпешта, зборува за тоа дека филмот Borderlands е автентично искуство за љубителите на играта.

Освен сликите од силуетите на карактери што веќе ги имаме видено на кратко ни покажаа каков е изгледот на Infinity пиштолот во филмот.

Повеќе информации околу Borderlands филмот може да прочитате тука.

Tiny Tina’s Wonderlands

Во Tiny Tina’s Wonderlands, играчите ќе ги градат, прилагодуваат и контролираат свои ликови, и секој лик може да се вклопи во повеќе класи. Играта ќе ги содржи познатите оружја на Borderlands со фантастичен амбиент, дозволувајќи им на играчите да разнесат змејови со ракетни фрлачи.

Tiny Tina ја води играта, dungeons and dragons style и може да го смени светот и да постави се по своја волја – слично на нејзината експанзија за Borderlands 2

Погледнете дел од сликите кои ги објавија на Е3

Homeworld 3

18 години откако е објавена Homeworld 2, Gearbox Software потврди дека Homeworld 3 веќе е во производство и активен развој.

Godfall

Godfall која првично излезе за ps5 ќе биде достапна и за ps4 на 10ти август заедно со платената експанзија Fire & Darkness и бесплатен update наречен Lightbringer.

Ќе биде достапен и crossplay помеѓу играчите на ps5 и ps4.

Ива
Иваhttps://www.comics.mk
Professional cosplayer and costume designer.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО