Денес е недела, 26 мај 2024
ПочетокГејмингSUMMER GAME FEST OPENING: Сите најави и официјлани трејлери за најновите видеоигри!

SUMMER GAME FEST OPENING: Сите најави и официјлани трејлери за најновите видеоигри!

 

Tiny Tina карактерот од видеоиграта Borderlans доби своја видеоигра со истиот оргинален дизајн и нова авантура!

 

Класичната видеоигра од девесетите Metal Slug се враќа во 2021 со наслов Metal Slug Tactics!

 

Лично Kojima најави director’s cut за неговата последна видео игра Death Stranding погледнете го трејлерот!

Легендарниот актер Jeff Goldblum специјално најави ново продолжение на Jurassic Park Pvolution!

 

Call of Duty War Zone сезона 4 пристига овој Јуни!

 

Две нови друштвени online видеоигри!

 

Видеоигра базирана на приказната од Stranger Things погледнете!

 

Две нови инди видеоигри!

 

Во изработка е нова акциона видео игра Streets of Tarkov!

 

Погледнете го првиот официјален трејлер за Bloodhunt !

Третата видеоигра на The Dark Pictures Anthology со наслов House of Ashes.

 

Два први ексклузивни gameplay трејлери за две нови видеоигри!

 

Monster Hunter Stories 2 со трејлер за приказната. Ексклузивно само на Nintendo Switch!

 

Официјален gameplay трејлер за Endless Dungeon новата видеоигра на SEGA.

 

Teaser трејлер за новиот негативец во Back 4 Blood!

И за крај долгоочекуваниот gameplay трејер за Elder Ring!

 

 

 

 

 

 

 

Тино
Тиноhttps://www.comics.mk
Ја сум Тино дел од тимот на комиксмк, огромен обожавател на филмот, стриповите, видео игрите и се што е поврзано со поп културата.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО