Денес е четврток, 29 февруари 2024
ПочетокГејминг'Battlefield 2042' - EA ни припреми ново изненадување! (ТРЕЈЛЕР)

‘Battlefield 2042’ – EA ни припреми ново изненадување! (ТРЕЈЛЕР)

Шмек на футуристички дизајн од блиската 2042 година за новиот наслов во франшизата која ветува многу!

Пристигна трејлерот за играта која ќе биде достапна од 21-ви Октомври за PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S.

Првиот Gameplay трејлер ќе дебитира на 13-ти Јуни.

Краток опис за што може да очекувате од играта:

It will have seven new maps that support up to 128 players, from “Seoul’s cities to Egypt’s deserts, every map offers a unique experience based on the natural environment”. A new Specialist system allows you to pick from four different classes, each with its own Specialty and Trait, while weapons, vehicles, and gadgets are all fully customizable. You can even “summon a robotic dog built for battle, employ a grappling hook or don your very own wingsuit”.

Во моментов нема информации кои модови ќе бидат достапни во играта.

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ