Денес е среда, 22 мај 2024
ПочетокГејмингGiveaway игра со Anhoch! Biomutant PS4

Giveaway игра со Anhoch! Biomutant PS4

Акција и динамика во свет полн со мутирани животни, новата игра на шведската компанија Experiment 1 има што да ни понуди!

Издадена од THQ Nordic, RPG игра во трето лице која дава можност да си го дизајнирате мутираното животно по ваш избор, се работи за пост-апокалиптичен свет на мутанти во кој полека изумира дрвото на животот, стилот на тепање може да биде  Кунг-фу, со оружја или со искористување на уникатните моќи на вашиот карактер.

Приказната се одвива по ваше размислување, донесувате клучни одлкуи кои може да го променат текот на целата игра.

Доделуваме една копија од ‘Biomutant PS4’

Како и секогаш на залиха во Анхоч, на следниот линк можете да ја нарачате онлајн или да си проверите во која продавница е достапна: https://www.anhoch.com/product/599871988/game-ps4-biomutant

За да учествувате во наградната игра треба да го направите следново:

  1. Follow @anhoch_gaming и @comics.mk на Инстаграм.
  2. Копирајте го името на одликата која најмногу би одговарала за вашиот карактер во играта и напишете го во коментари на Instagram на објавата за овој giveaway, во истиот коментар тагнете пријател со кого би сакале да го споделите подарокот
  • Vitality
  • Strength
  • Intellect
  • Charisma
  • Agility
  • Luck

*Можете да тагнете и повеќе пријатели но само во различни коментари

Добитникот ќе биде објавен на социјалните мрежи во вторник (08.06.2021), со среќа!

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО