Денес е недела, 23 јуни 2024
ПочетокГејмингЕКСКЛУЗИВНО: Првиот официјален gameplay трејлер за Far Cry 6!

ЕКСКЛУЗИВНО: Првиот официјален gameplay трејлер за Far Cry 6!

Ubisoft со ново продолжение на видеоиграта FAR CRY. Погледнете го првиот официјален gameplay трејлер за FAR CRY 6 со легендарниот актер Giancarlo Esposito!

Far Cry 6 e акциона видеоигра во прво лице. Дејството на видеоиграта се одвива на еден остров на Карибите кој е заборавен од светот. На островот се крева револуција против диктаторот Antón Castillo. Far Cry 6 премиерно ќе ја има на сите платформи од 7 Октомври 2021 година.

 

 

Тино
Тиноhttps://www.comics.mk
Ја сум Тино дел од тимот на комиксмк, огромен обожавател на филмот, стриповите, видео игрите и се што е поврзано со поп културата.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО