Денес е четврток, 13 јуни 2024
ПочетокГејмингPlayStation ќе дебитира 14 минутен gameplay од новата „Horizon Forbidden West “

PlayStation ќе дебитира 14 минутен gameplay од новата „Horizon Forbidden West “

„За време на ова StateofPlay, ќе откриеме gameplay на играта Horizon Forbidden West! Во овој ексклузивен сегмент од 20 минути, ќе видите околу 14 минути сосема ново дејство во играта со нашиот херојски протагонист Aloy, снимено директно на PlayStation 5“. – Изјавија Guerrilla.

Настанот ќе биде достапен да се гледа во живо на 27ми мај на официјалните прoфили на PlayStation на Twitch и на YouTube.

Во 18:00 ќе започне специјален State of Play Pre-Show, а во 23:00 ќе биде откриен gameplay-от на Horizon Forbidden West.

Ива
Иваhttps://www.comics.mk
Professional cosplayer and costume designer.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО