Денес е недела, 14 април 2024
ПочетокФилмовиRobert Pattinson потпиша нов долгорочен договор со Warner Bros.

Robert Pattinson потпиша нов долгорочен договор со Warner Bros.

Актерот Robert Pattinson и Warner Bros. потпишаа нов долгорочен договор за иднината на новата Batman франшиза и филмскиот универзум на DC.

Warner Bros. гледаат огромна иднина во актерот Robert Pattinson кој потпиша договор за улогата на Batman. Денес дознаваме дека Robert потпишал нов долгорочен мулти-платформски договор кој ги сочинува сите поделби на Warner Bros. компанијата вклучувајќи ги и Warner Bros. Pictures, New Line Cinema, Warner Bros. Television и HBO Max па и театарскиот сектор.

Овој договор ги отвора вратите и за изработка на самостојни серии и филмови за останатите суперхерои и соработници на Batman како и за неговите најголеми непријатели.

“Warner Bros Pictures and HBO have always been synonymous with groundbreaking filmmaking,” Pattinson said in a statement. “I’m thrilled to be working with them to discover the most exciting new voices in film and television and help bring their visions to life.  I’ve loved working with the studio over the years and have so much respect for their dedication, their willingness to take chances and their desire to push the envelope creatively.”

‘The Batman’ во кино на 4 Март 2022 година.

 

 

Тино
Тиноhttps://www.comics.mk
Ја сум Тино дел од тимот на комиксмк, огромен обожавател на филмот, стриповите, видео игрите и се што е поврзано со поп културата.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ