Денес е недела, 14 април 2024
ПочетокГејмингЕксклузивно: Нова Fast & Furious видео игра во изработка!

Ексклузивно: Нова Fast & Furious видео игра во изработка!

Благодарение на австралискиот одбор за оценување на видеоигри дознаваме дека во изработка е нова Fast & Furious видеоигра.

Fast & Furious Spy Racers: Rise of Shifter е новиот наслов на видео играта во изработка од Outright Games LTD. Видео играта ќе биде „мулти-платформска“ игра, што значи дека најверојатно ќе биде достапна за Nintendo Switch, PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 и PS5 кога ќе се излезе.

Видео играта ќе биде адаптација на анимираната серија на Netflix со наслов Fast & Furious Spy Racers од 2019 година, која има три сезони.

Очекуваме нови информации наскоро. Читајте не!

Тино
Тиноhttps://www.comics.mk
Ја сум Тино дел од тимот на комиксмк, огромен обожавател на филмот, стриповите, видео игрите и се што е поврзано со поп културата.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ