Денес е четврток, 22 февруари 2024
ПочетокГејмингGuerrilla Collective ќе има изложба со над 70 нови инди видеоигри.

Guerrilla Collective ќе има изложба со над 70 нови инди видеоигри.

Guerrilla Collective се враќа и оваа година со втората презенатција на инди видеоигри од 80 разлчни студиа.

Guerrilla Collective е дигитален фестивал со многубројни развивачи и издавачи на инди видеоигри. Изложбата ќе трае две недели, почнувајќи од 5 Јуни 2021 година а, главната изложба ќе биде на 12 Јуни и ќе го означи крајот на настанот. На Guerrilla Collective презентацијата ќе учествуваат 80 студија како: 505 Games (Control), Innersloth (AmongUS), Fellow Traveller (Paradise Killer), Good Shepherd (Monster Train), ТinyBuild (Hello Neighbor), Thunderful (the SteamWorld series), Superhot и многу други. Изложбата ќе проследи 75 нови наслови на инди видео игри како и многу новости и гости.

Погледнете како изледаше нинвата изложба минатата година и подгответе се за уште 2  големи презентации на нови видеоигри овој Јуни, Е3 Expo и Summer Game Fest.

Читајте не и проследете ги сите новости за изложбата на Guerrilla Collective и сите останати новости од светот на гејмингот.

 

 

Тино
Тиноhttps://www.comics.mk
Ја сум Тино дел од тимот на комиксмк, огромен обожавател на филмот, стриповите, видео игрите и се што е поврзано со поп културата.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ