Денес е недела, 25 февруари 2024
ПочетокФилмовиDEADPOOL 3 добива нов режисер, Hugh Jackman се враќа во улогата на...

DEADPOOL 3 добива нов режисер, Hugh Jackman се враќа во улогата на Wolverine!

Deadpool се враќа, но во филмскиот универзум на Marvel!

Третиот дел е веќе во изработка од страна на Ryan Reynolds и Kevin Feige, Disney потврди дека филмот ќе го продолжи ,,крвавиот” рејтинг за сите гледачи над 18 години (или во нашиот регион 16+).
Писателите Rhett Reese и Paul Wernick од ‘Deadpool’ и ‘Deadpool 2’ официјално се враќаат за третиот дел.

Rhett Reese and Paul Wernick Are Returning as Screenwriters | 10 Things You Should Know About the Highly Anticipated Deadpool Sequel | POPSUGAR Entertainment Photo 7

Добиваме и нов режисер, Shawn Levy кој е познат по неговата режија во ‘Night at the Museum’, ‘Free Guy’, ‘Real Steel’, најновиот sci-fi хит ‘The Adam Project’ и како филмски продуцент на ‘Stranger Things’, ‘Arrival’, ‘The Spectacular Now’, ‘The Internship’.
Hugh Jackman | SYFY WIRE | SYFY Official Site
Режисерот дава неофицијална потврда дека Hugh Jackman ќе ја игра улогата на Wolverine во ‘Deadpool 3’:

Ryan Reynolds ја споделува:

Дополнително ја дава следната изјава:

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ