Денес е недела, 26 мај 2024
ПочетокФилмовиДознаваме како Marvel Studios ги чуваат тајните - Актерката Lauren Ridloff за...

Дознаваме како Marvel Studios ги чуваат тајните – Актерката Lauren Ridloff за човекот со капутот

Сте се запрашале како се чуваат тајните во едно од најголемите филмски студија во Hollywood? 

Marvel Studios и Kevin Feige имаат строги процедури кога станува збор за чување на тајни во нивните блокбастер филмови.

Пример за тоа е снимањето на Infinity War и Endgame, режисерите доделувале лажни сценарија за приказната со цел актерите и филмската екипа да не ги дознаат вистинските настани па да се случи потенцијален Leak (а Tom Holland ги добивал само неговите реченици во филмот).

Lauren Ridloff ја игра улогата на првиот глув суперхерој, Makkari, актерката во вистински живот е навистина глува а моќите на нејзиниот карактер се брзо трчање, претставени преку феноменален real-time кадар!

Таа споделува ексклузивна приказна за човекот кој е задолжен за чување тајни во Marvel Studios:

чОВЕК СО црн кожен капут, НЕ СЕ ШЕГУВАМ, ТОЈ ДОАЃАШЕ НАВЕЧЕР ОКОЛУ 23:00 часот за да се замениме со страниците од сценариото, ги зимаше старите и ми даваше нови со цел да не се шират спојлери. тоа беше тајно и чудно.

Нашата целосна рецензија без спојлери можете да ја прочитате ТУКА.

Деновиве ќе дискутираме повеќе за двете ГОЛЕМИ post-credits сцени!

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО