Денес е недела, 23 јуни 2024
ПочетокФилмовиLeaked слики од НОВИОТ костум на Green Goblin со потврда за присуство...

Leaked слики од НОВИОТ костум на Green Goblin со потврда за присуство на Tobey и Andrew!

Останува уште еден месец и шеснаесет дена до премиерата на Spider-Man: No Way Home, сеуште немаме официјален постер и финален трејлер.

Предупредување за СПОЈЛЕРИ во прилог

.

.

.

.

.

.

Можеби најочекуваниот негативец во филмот е токму Green Goblin, посебно кога станува збор за Willem Dafoe во улогата.

Новиот костум ќе биде променета верзија со истата основа од оригиналниот во Sam Raimi трилогијата, ќе биде comic-book accurate со посебна торба за pumpkin бомби и нијанси на вијолетова боја. Сликата подолу е од каскадер со костумот.

Добиваме concept слики од Willem Dafoe во костумот, може да се примети дека во повеќето слики ја нема неговата препознатлива Goblin маска.

Дополнително добиваме концепт слики од Doctor Octopus и Spider-Man верзијата на Tobey Maguire.

Нова потврда дека Tobey Maguire и Andrew Garfield се дел од филмот, слика од нивните костуми.

Добиваме и Leaked слики во доста слаба резолуција од финалниот трејлер кој сите го чекаат.

Финалниот трејлер се очекува да го добиеме за две недели (околу половина на месец ноември) а Sony во вторник (02.11.2021) ќе објави последниот трејлер за Morbius кој е закажан за 28-ми јануари, 2021 година.

Како за крај, Leaked сцена од филмот:

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО