Денес е четврток, 29 февруари 2024
ПочетокФилмовиEternals е официјално најслабо оценет Marvel Studios филм според Rotten Tomatoes

Eternals е официјално најслабо оценет Marvel Studios филм според Rotten Tomatoes

Дали Eternals навистина заслужува да има рејтинг помал од Thor: The Dark World?

Од вкупно 188 критичари, само 54% имале позитивна оценка за Eternals што значи дека за прв пат после цели 8 години Marvel Studios филм добива консензус на позитивни критики под 70%.

Целосна листа на Marvel Studios филмови и серии од најдобро до најлошо оценети:

 1. Black Panther – Tomatometer 96%, Audience Score 79%
 2. Iron Man – Tomatometer 94%, Audience Score 91%
 3. What If – Tomatometer 94%, Audience Score 91%
 4. Avengers: Endgame – Tomatometer 94%, Audience Score 90%
 5. Thor: Ragnarok – Tomatometer 93%, Audience Score 87%
 6. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings – Tomatometer 92%, Audience Score 98%
 7. Guardians of the Galaxy – Tomatometer 92%, Audience Score 92%
 8. Loki – Tomatometer 92%, Audience Score 90%
 9. Spider-Man: Homecoming – Tomatometer 92%, Audience Score 87%
 10. The Avengers – Tomatometer 91%, Audience Score 91%
 11. WandaVision – Tomatometer 91%, Audience Score 86%
 12. Spider-Man: Far From Home – Tomatometer 90%, Audience Score 95%
 13. Captain America: The Winter Soldier – Tomatometer 90%, Audience Score 92%
 14. Captain America: Civil War – Tomatometer 90%, Audience Score 89%
 15. Doctor Strange – Tomatometer 89%, Audience Score 85%
 16. The Falcon and the Winter Soldier – Tomatometer 89%, Audience Score 82%
 17. Ant-Man and the Wasp – Tomatometer 87%, Audience Score 75%
 18. Avengers: Infinity War – Tomatometer 85%, Audience Score 91%
 19. Guardians of the Galaxy Vol.2 – Tomatometer 85%, Audience Score 87%
 20. Ant-Man – Tomatometer 83%, Audience Score 86%
 21. Captain America: The First Avenger – Tomatometer 80%, Audience Score 74%
 22. Black Widow – Tomatometer 79%, Audience Score 91%
 23. Iron Man – Tomatometer 79%, Audience Score 78%
 24. Captain Marvel – Tomatometer 79%, Audience Score 45%
 25. Thor – Tomatometer 77%, Audience Score 76%
 26. Avengers: Age of Ultron – Tomatometer 76%, Audience Score 83%
 27. Iron Man 2 – Tomatometer 72%, Audience Score 71%
 28. The Incredible Hulk – Tomatometer 67%, Audience Score 70%
 29. Thor: The Dark World – Tomatometer 66%, Audience Score 75%
 30. Eternals – Tomatometer 54%

Дополнително на релативно слабите рејтинзи од критиките, Eternals беше бомбардиран на IMDb со лоши критики и оценки од страна на обични луѓе поради можноста било кој да го оцени филмот дури и да не го гледал.

Причината е поради една кратка сцена во која двајца мажи се бацуваат.

Сајтот IMDb официјално ја тргна можноста било кој да го оцени Eternals, тоа ќе биде овозможено кога филмот за сите ќе биде достапен во кино од 4-ти ноември.

Сите Rotten Tomato критики можете да ги прочитате ТУКА.

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ