Денес е недела, 25 февруари 2024
ПочетокФилмовиОФИЦИЈАЛНО: Одложени се сите Marvel Studios филмови почнувајќи од 'Doctor Strange in...

ОФИЦИЈАЛНО: Одложени се сите Marvel Studios филмови почнувајќи од ‘Doctor Strange in the Multiverse of Madness’

Во моментов нема конкретна причина за одложувањето, во 2022 година ќе гледаме три наместо четири Marvel Studios филмови!

Насловите се одложени за следните датуми:

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness е преместен од 25-ти март за 6-ти мај 2022 година.
  • Thor: Love and Thunder е преместен од 6-ти мај за 8-ми јули 2022 година.
  • Black Panther: Wakanda Forever е преместен од 8-ми јули за 11-ти ноември 2022 година.
  • The Marvels е преместен од 11-ти ноември 2022 година за 17-ти февруари 2023 година.
  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania е преместен од почетокот на 2023 година за 28-ми јули 2023 година.

Преместени се и други Disney филмови како Indiana Jones 5 (од 29-ти јули 2022 година за 30-ти јуни 2023 година) и останатите датуми со непознати наслови на Marvel Studios филмови:

Eternals и Spider-Man: No Way Home си остануваат за 4-ти ноември и 16-ти декември 2021 година.

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ