Денес е среда, 22 мај 2024
ПочетокФилмовиJake Gyllenhaal како главна улога во првата филмска адаптација на стрипот PROPHET!

Jake Gyllenhaal како главна улога во првата филмска адаптација на стрипот PROPHET!

Jake Gyllenhaal ќе ја преземе улогата на John Prophet од познатиот стрип на Rob Liefeld PROPHET. Заедно со режисерот Sam Hargrave ќе работат на првата негова филмска адаптација!

John Prophet е обичен човек кој волонтира за експериментирање врз него за време на втората светска војна од страна на германките научници. Prophet после цели 20 години закопан под земја се буди во непознат свет за него и е во бегство. Агентите на KGB му се зад грб и го ловат а неговата ќерка е дел од тајната служба.

Токму оваа приказна режисерот Sam Hargrave ќе ја оживее заедно со писателот Marc Guggenheim за Studio 8.

It’s been a goal of ours to work with Jake and Sam for quite some time. So we’re very excited to finally be collaborating with them on this unique, action-packed genre film. I’m looking forward to seeing what they envision for bringing this story to life — a story we’re sure will stand out in the comic book world as a powerful, emotionally charged, and visually distinctive film.

Проектот е во рана фаза на изработка наскоро очекуваме да се зголеми и кастингот па можеби и да добиеме официјален премиерен датум. Читајте не!

Тино
Тиноhttps://www.comics.mk
Ја сум Тино дел од тимот на комиксмк, огромен обожавател на филмот, стриповите, видео игрите и се што е поврзано со поп културата.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО