Денес е среда, 24 јули 2024
ПочетокФилмовиОфицијален трејлер за ENCANTO, новиот анимиран филм на Disney!

Официјален трејлер за ENCANTO, новиот анимиран филм на Disney!

Погледнете го првиот официјален трејлер за новиот анимиран филм ENCANTO. Анимиран филм за една многу интересна фамилија која живее длабоко во магичните планини Колумбија, место наречено Encanto!

Фамилијата The Madrigals се посебно надарени луѓе кој живеат настрана од цивилизацијата во магичнот град Encanto. Секое новороденче во секоја фамилија е благословено со магичен дар освен Mirabel. Кога магијата на Encanto се наоѓа во опасност, Mirabel е последната надеж на фамилијата Madrigals и нејзиниот посебен дар!

Encanto премиерно ќе го гледаме во кино на 24 Ноември 2021 година. Погледнете!

Тино
Тиноhttps://www.comics.mk
Ја сум Тино дел од тимот на комиксмк, огромен обожавател на филмот, стриповите, видео игрите и се што е поврзано со поп културата.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО