Денес е недела, 26 мај 2024
ПочетокФилмовиПрви реакции на новинарите и критичарите за 'DUNE' од Venice Film Festival...

Први реакции на новинарите и критичарите за ‘DUNE’ од Venice Film Festival – РЕМЕК ДЕЛО

Ремек дело кое го споредуваат со епскиот ‘Lord of the Rings’ серијал, најдобриот филм за денешната генерација.

Спектакуларни визуелни ефекти, неспоредливи композиции на Hans Zimmer со феноменална кинематографија и авантура која не смее да се пропушти!

‘DUNE’ ќе го доживее своето деби на 21-ви Октомври во кино и на HBO Max. Филмот е спецјално изработен за кино а еве што има да каже режисерот Denis Villeneuve околу тоа:

“The way it happened, I’m still not happy. Frankly, to watch ‘Dune’ on a television, the best way I can compare it is to drive a speedboat in your bathtub, for me, it’s ridiculous. It’s a movie that has been made as a tribute to the big-screen experience.”

Во прилог се Non-Spoiler реакции од новинари и критичари кои имале уникатна можност да го гледаат филмот на Venice Film Festival:

 

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО