Денес е недела, 23 јуни 2024
ПочетокФилмовиDisney сака да изработи втор дел од 'Free Guy', се спрема тематика...

Disney сака да изработи втор дел од ‘Free Guy’, се спрема тематика со две популарни видео игри!

Ryan Reynolds е полн погодок во улогата на еден обичен ТИП кој наоѓа начин како да го надмудри виртуелниот гејмерски свет!

Филмот кој оригинално е изработен од 20th Century Fox, студиото кое беше под контрола на компанијата Fox, во 2019 година Disney ја купи целата компанија заедно со студиото кое го преимени во 20th Century Studios.

Во моментов ‘Free Guy’ има Box Office приход од $50.9 на светско ниво ($28.4 милиони во Северна Америка и $22.5 милиони на интернационално ниво) и со тоа одржува солидни бројки во време на пандемија како резултат на фактот дека е достапен само за во кино (не е достапен на стриминг платформите како  сите други филмови годинава). Буџетот изнесува $100 милиони.

Ryan Reynolds ни соопштува дека добил официјална потврда од Disney за изработка на втор дел!

Сцените во ‘Free Guy’ филм имаат налик на хаосот во GTA 5, па токму затоа режисерот Shawn Levy ни ги открива неговите планови за вториот дел, би сакал да го вметне ликот на Ryan Reynolds во светот на Minecraft и Call of Duty.

Shawn Levy:

“I’d love to see him in Call of Duty,” said Levy. “I feel like the possibilities, comedic and otherwise, both in terms of comedy and action, are kind of endless. It’s very juicy to think about.” He also admitted he’d be keen to see the NPC lead feature in a Minecraft crossover. “I’d be lying if I didn’t admit that we have started brainstorming about some of those possibilities,” he said.

Како би преживеал една ноќ во светот на Minecraft?

Како би се вклопил заедно со Captain Price во интензивната акција со неговите комични елемнти во светот на Call of Duty?

“You and I know the range of world creation, it runs the gamut in the world of video games and video game culture. So I would love to see him, maybe even jump from one to the next to the next.” Levy said. With world-hopping in mind, maybe the director should check out Insomniac’s latest entry into the Ratchet and Clank universe for inspiration – though a Gadgetron Rift Inducer could be a recipe for disaster in naïve hands.

Секако тука е можноста во еден филм да бидат истражени повеќе стилови на видео игри франшизи во стилот на Ratchet and Clank.

Филмот веќе е достапен во кино, во многу наврати потсеќа на Deadpool и оскаровиот Taika Waititi е во улогата на главниот негативец!

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО