Денес е четврток, 13 јуни 2024
ПочетокФилмовиФилмскиот продуцент на 'Aquaman and The Lost Kingdom' застанува на страната на...

Филмскиот продуцент на ‘Aquaman and The Lost Kingdom’ застанува на страната на Amber Heard!

Според Peter Safran, новиот Aquaman филм без актерката Amber Heard никогаш не било опција.

Случките и одлуките за љубовната врска на Johnny Depp и Amber Heard остави огромно незадоволство кај многу луѓе па токму затоа следува голем бојкот на ‘Aquaman and The Lost Kingdom’ кој е закажан за 16-ти декември 2022 година.

Прашања од фановите до извршните директори на Warner Bros:

Зошто актерот е отпуштен од ‘Fantastic Beasts and Where to Find Them 3’?

Во спротивно зошто актерката си продолжува во нејзината улога на Mera во вториот дел на ‘Aquaman’?

Дали според студиото актерката заслужено ја доби битката против нејзиниот поранешен сопруг?

Во прилог е одговорот на филмскиот продуцент (Peter Safran) во интервју кое првично беше наменето за промоција на новиот DC филм, ‘The Suicide Squad’.

“I don’t think we’re ever going to react to, honestly, pure fan pressure, you gotta do what’s best for the movie, we felt that if it’s James Wan, and Jason Momoa, it should be Amber Heard. That’s really what it was. One is not unaware of what is going on in the Twitter-verse, but that doesn’t mean you have to react to it or take it as gospel or accede to their wishes, you have to do what’s right for the film, and that’s really where we landed on it.”

Последната изјава на Amber Heard во ноември 2020 година за луѓето кои сакаат да биде заменета во филмот:

“Paid rumors and paid campaigns on social media don’t dictate [casting decisions] because they have no basis in reality…Only the fans actually made Aquaman and Aquaman 2 happen. I’m excited to get started next year.”

Адвокатскиот тим на Depp и понатаму продолжува со нивната напорна работа, следното судење е закажано за април 2022 година во кое се предвидуваат оштети од $50-100 милиони.

 

 

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО