Денес е четврток, 13 јуни 2024
ПочетокФилмовиНовиот трејлер за 'Dune', Sci-Fi авантура со феноменални актери! (ВИДЕО)

Новиот трејлер за ‘Dune’, Sci-Fi авантура со феноменални актери! (ВИДЕО)

Студиото Legendary ни дава поконкретен изглед на нивниот нов филм кој ќе биде достапен во кино и на HBO Max од 22-ри Октомври, 2021 година.

Краток опис за филмот:

Feature adaptation of Frank Herbert’s science fiction novel, about the son of a noble family entrusted with the protection of the most valuable asset and most vital element in the galaxy.

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО