Денес е среда, 24 јули 2024
ПочетокФилмовиРежисерот James Gunn ја објави листата на негативци кои биле планирани за...

Режисерот James Gunn ја објави листата на негативци кои биле планирани за новиот ‘The Suicide Squad’ филм на DC

‘The Suicide Squad’ ќе го доживее своето деби на 6-ти Август, 2021 година.

Веќе е потврдено дека главниот негативец во филмот ќе биде Starro, прочитајте што има да каже режисерот:

“Starro is hilarious because he’s ridiculous, he’s a giant, cerulean blue starfish, but he’s also fucking terrifying. When I was a kid, I thought that was the scariest thing of all time and also recognize that it was somewhat ridiculous. I think that he’s perfect—that exemplifies what this movie is. It is ridiculous, and it’s also terrifying and serious at the same time.”

Gunn дава мал tease дека Starro не е единствениот негативец во филмот и дека дефинитивно нема да биде едно-димензионален карактер.

При рана продукција, режисерскиот тим имал долги дискусии за кој всушност да биде избран за главен негативец, прочитајте ја листата подолу:

Gunn даде изјава дека токму овие ликови не биле адекватни за необичната приказна која пробуваат да ја раскажат, сепак не ја исклучуваме можноста да видиме некој од ликовите погоре.

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО