Денес е недела, 26 мај 2024
ПочетокФилмови13 години од дебито на 'WALL-E' - Филмска тероија која сугерира дека...

13 години од дебито на ‘WALL-E’ – Филмска тероија која сугерира дека WALL-E е Сатан (ВИДЕО)

Филмска теорија која ќе ве натера да размислувате подлабоко за еден од најдобрите анимирани филмови во историјата!

‘WALL-E’ во 2009-та година ја доби Оскаровата награда за најдобар анимиран филм, па според многу критичари и гледачи, филмот на Disney е класифициран како можеби најдобриот во историјата на човештвото.

Пораката е неизбежна, јасна и искрена, сепак Youtube каналот FilmTheorist ни приложува една нова теорија која е тотално спротивно од тоа што го гледаме.

*Фан теорија која е изработена од забава.

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО