Денес е недела, 14 април 2024
ПочетокФилмовиWarnerBros и Neo се враќаат со четврто продолжение на Matrix по 18...

WarnerBros и Neo се враќаат со четврто продолжение на Matrix по 18 години

Блокбастерот на двеилјадитите години The Matrix, со четврто продолжение оваа година. Нешто повеќе за триологијата и и новиот дел.

Научно фантастичната триологија The Matrix ги обележа двеилјадитите години како една од најдобрите научно фантастични триологии на сите времиња во филмската индустрија, добитник е на четири оскари како и други филмки награди. Режисер на целата трилогија е Lana Wackowski a главни улоги во филмот се Keanu Reeves како Neo, Laurence Fishburne kako Morpheus, Carrie-Anne Moss како Trinity и главниот негативец Hugo Weaving во улогата на Agent Smith. Триологијата ја одсликува иднината на човештвото кое е заглавено во таканаречениот The Matrix кој го создаваат вештачки интелегентни машини за да го одвлечат вниманието на човештвото. Исто така The Matrix франшизта има неколку анимирани кратки филмови, видео игри и стрипови.

The Matrix Revolutions e последниот дел од триологијата во 2003 година, после речиси 18 години сагата на Нео продолжува со четврт дел заедно со истиот легендарн катинг од оргиналната триологија како и режисерката Lana. Филмот е предвиден за оваа година на 17ти Ноември 2021 година, исто така знаеме дека ќе биде и достапен на HBO MAX од првиот ден. Досега официјално е најавен само како The Matrix 4 се очекува да има офицлјално име заедно со првиот треилер ова лето, постерот за филмот може да го погледнете подолу.

Тино
Тиноhttps://www.comics.mk
Ја сум Тино дел од тимот на комиксмк, огромен обожавател на филмот, стриповите, видео игрите и се што е поврзано со поп културата.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ