Денес е недела, 23 јуни 2024
ПочетокСтриповиThe Exiled - Новиот стрип на Wesley Snipes

The Exiled – Новиот стрип на Wesley Snipes

Филмската ѕвезда на Blade трилогијата заедно со неговата компанија Maandi House Studios во соработка со Gifted Rebels и PCB Entertainment официјално влегуваат во светот на стриповите!

The Exiled – Најновата графичка новела креирана од Wesley Snipes е проект финансиран од донации на Kickstarter, официјално ќе стапи во продажба на 21-ви јуни, 2022 година и ќе има вкупно 140 страни.
Стрип сценариото ќе биде напишано од Adam Lawson (Gifted Rebels) според приказна креирана од него, Snipes и претседателот на PCB Entertainment, Keith Arem.
Gabriel „Eskivo” Santos (Knightwraith) ќе се погрижи за цртање заедно со Valentina Bianconi (Seven Swords, Two Moons) која ќе се погрижи за боење на стрипот.

Wesley Snipes Working on Graphic Novel The Exiled

Краток опис на приказната:

The comic will follow Detective Niles “Roach” Washington as he pursues a serial killer in the aftermath of a deadly gas attack. As the killer rips the spines from his victims, using tools over 5,000 years old, the world outcasts Roach for his theories. But his instincts keep pushing him forward. With enemies on all sides, and within, he wades into the darkness to find the killer and uncovers Earth’s darkest secret.

Wesley Snipes дава изјава за можностите кои ги нуди стрип индустријата:

Comics let you explore big worlds. Since Blade, I have been attracted to origin stories and developing characters, Now, I get to build “Roach” as a character from the ground up and I dig that.

 

 

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО