Денес е четврток, 13 јуни 2024
ПочетокПоп КултураBatman Unburied - Новиот подкаст серијал на DC comics!

Batman Unburied – Новиот подкаст серијал на DC comics!

Warner Bros официјално го најави новиот трилер серијал кој ќе биде достапен за слушање ексклузивно на Spotify почнувајќи од 3-ти мај, 2022 година!

Аудио епизодите ќе се фокусираат на психолошките елементи на Bruce Wayne во релација со многу од неговите добропознати негативци.
Официјален трејлер:

Покрај оригиналната аудио верзија на англиски јазик, ќе биде достапен и во следните јазици: француски, бразилски, индиски, германски, италијански, индонезиски, јапонски и шпански (за мексичкиот регион) а одредени улоги ќе бидат позајмени од гласот на славни личности кои се популарни во нивниот регион. За секој регион ќе бидат запазени културолошките вредности и случувања па токму затоа и некои основни елементи ќе бидат различно раскажани во секој од јазиците.
Краток опис на приказната:

A serial killer terrorizes Gotham City, but Batman is not coming to the rescue. In fact, Bruce Wayne has no memory of being the Caped Crusader at all. To find out why, Barbara Gordon seeks help from Gotham’s second smartest detective: The Riddler.

In “Batman Unburied,” Bruce Wayne works as a forensic pathologist in Gotham Hospital, where he’s tasked with examining the victims of The Harvester, a cannibalistic serial killer. As the story unfolds, Wayne must overcome his own mental demons and assume his identity as Batman in order to save Gotham’s citizens.

Англиската верзија ќе ги има следните актери во улогите:
Winston Duke as Bruce Wayne/Batman, Hasan Minhaj as The Riddler, Sam Witwer as The Harvester, and Gina Rodriguez as Barbara Gordon, daughter of former police commissioner Jim Gordon and star detective for Gotham PD. The cast also includes Lance Reddick as Thomas Wayne, Toks Olagundoye as Martha Wayne, Jason Isaacs as loyal butler Alfred, John Rhys-Davies as Dr. Hunter, and Ashly Burch as Vicki Vale.
Ова е само првиот од многуте DC аудио-проекти кои се планирани да започнат со продукција од страна на Warner Bros и Spotify.
Токму овој подкаст е креиран од филмскиот продуцент David S. Goyer кој го напишал сценариото на Batman Begins (2005) и е писател на The Dark Knight (2008) и The Dark Knight Rises (2012).

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО