Денес е недела, 14 април 2024
ПочетокСтриповиGOD OF WAR: FALLEN GOD е насловот за новиот стрип од играта...

GOD OF WAR: FALLEN GOD е насловот за новиот стрип од играта GOD of WAR

Нешто повеќе за стриповите на видео играта GOD of WAR

Минатата година се најави стрип со наслов GOD OF WAR: FALLEN GOD издаден од страна на Dark Horse. FALLEN GOD ќе ги објасни случувањата помеѓу God of War III и God of War односно патувањнето на Kratos низ годините до Скандинавските предели. Првиот број искочи во Март оваа година и е достапен во продажба, следуваат и уште неколку броеви.

Стрипот излегува со по едно месечно издание. Стрипот го имате и во дигитална продажна форма а можете да го нарачате и на следниот линк:

www.bookdepository.com/God-War-2-Fallen-God-Chris-Roberson/9781506718729?ref=grid-view&qid=1617999990939&sr=1-16

Тино
Тиноhttps://www.comics.mk
Ја сум Тино дел од тимот на комиксмк, огромен обожавател на филмот, стриповите, видео игрите и се што е поврзано со поп културата.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ