Денес е понеделник, 15 април 2024
ПочетокСерииГЛАСИНА: Daredevil ќе се појави во ПЕТ Marvel Studios проекти!

ГЛАСИНА: Daredevil ќе се појави во ПЕТ Marvel Studios проекти!

Charlie Cox се враќа во улогата на Matt Murdock како клучен атрибут во следните неколку години!

Daredevil ќе биде soft-reboot, што значи дека Netflix сериите не се дел од филмскиот универзум на Marvel.

Добропознатиот адвокат-херој од стриповите ќе го видиме во следните проекти:

  • ТВ серијата She-Hulk на Disney+
  • ТВ серијата Echo на Disney+

Echo (TV Series) - IMDb

  • ТВ серијата Armor Wars на Disney+

armor wars title treatment | Lyles Movie Files

  • Филмот Spider-Man 4 во кој ќе има споредна но важна улога
  • Сопствен проект кој се шпекулира дека ќе биде Daredevil ТВ серија на Disney+

 

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ