Денес е четврток, 22 февруари 2024
ПочетокСерииОрганизацијата PETA ја бојкотира втората сезона од The Witcher!

Организацијата PETA ја бојкотира втората сезона од The Witcher!

PETA е американска непрофитабилна организација која се залага за етички третман на животните.

PETA – People for the Ethical Treatment of Animals

Во одредени сцени од втората сезона на The Witcher се користени вистински животни (наместо CGI модели), според организацијата тоа е неприфатливо.

PETA објавија Tweet во кој ги истакнуваат сцените каде се користени вистински животни и ја даваат следната изјава:

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ