Денес е четврток, 29 февруари 2024
ПочетокПоп КултураJohnny Depp на посета во Белград се запознава со српскиот претседател Вучиќ!...

Johnny Depp на посета во Белград се запознава со српскиот претседател Вучиќ! (ВИДЕО)

Легендарниот глумец е на посета во Белград само 24 часа како дел од промоција на неговата нова анимирана серија!

‘Puffins’ е новата анимирана серија која се работи за авантурите на неколку мали смешни птици, Johnny Depp ја игра главната улога на Johnny Puff. (трејлер подолу)

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ во вторникот се сретна со прославениот холивудски актер Depp и претставници на Iervolino Studios кои престојуваат во Белград по повод промоцијата на анимираната серија Puffins произведена во Србија за глобална дистрибуција.

Претседателот добива поклон статуетка наречена Johnny Puff – Silent Sparrow која е директна инспирација од новата анимирана серија и легендарната улога на Jack Sparrow.

Мини-трејлер за ‘Puffins’:

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ