Денес е четврток, 13 јуни 2024
ПочетокГејмингДали видео игрите може да помогнат во намалувањето на стигмата за менталното...

Дали видео игрите може да помогнат во намалувањето на стигмата за менталното здравје (ВИДЕО)

Професори од Државниот универзитет на Флорида истражуваат како игрите може позитивно да придонесат кон менталното здравје.

Студија која започна во почетокот на 2020 година, играта ‘Hellblade’ била главниот предмет на овој проект, погледнете во видеото подолу кои се добиените резултати од страна на истражувачите:

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО