Денес е четврток, 29 февруари 2024
ПочетокАнимеRurouni Kenshin: The Beginning финален трејлер

Rurouni Kenshin: The Beginning финален трејлер

Го добивме главниот трејлер за долго очекуваниот акционен филм Rurouni Kenshin: The Beginning.

Rurouni Kenshin: The Beginning е петти и последен филм во популарната јапонска филмска франшиза.

Тоа е prequel која ќе се фокусира на минатото на Himura Kenshin како атентаторот Hitokiri Battōsai, како и на неговата врска со Yukishiro Tomoe. Уште поважно, ќе ја дознаеме приказната за тоа како ја добил својата лузна.

Филмската франшиза Rurouni Kenshin е базирана на серијата манга напишана и илустрирана од Nobuhiro Watsuki во 90тите. Аниме адаптација на мангата беше произведена и одStudio Gallop и Studio Deen во периодот од јануари 1996 до септември 1998 година.

Rurouni Kenshin: The Beginning ќе биде премиерно прикажам во кината во Јапонија на 4 јуни 2021 година.

Ива
Иваhttps://www.comics.mk
Professional cosplayer and costume designer.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ