Денес е четврток, 29 февруари 2024
ПочетокГејмингВидеоиграта 'Hogwarts Legacy' со прв GAMEPLAY трејлер на State of Play

Видеоиграта ‘Hogwarts Legacy’ со прв GAMEPLAY трејлер на State of Play

Harry Potter светот на J. K. Rowling добива видеоигра која е изработена од Avalanche Software но издадена од Warner Bros. Interactive Entertainment.

Насловот е закажан за божиќните (католички) празници во 2022 и ќе биде достапна за: Microsoft Windows, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, и Xbox Series X/S.

Во меѓувреме актерот Daniel Radcliffe со изјава дека во моментов не е заинтересиран да биде дел од ‘Harry Potter and the Cursed Child’ филм.

“I’m never going to say never, but the Star Wars guys had like 30, 40 years before they went back”

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ