Денес е недела, 26 мај 2024
ПочетокАнимеDemon Slayer: The Hinokami Chronicles adventure mode + официјален датум на издавање...

Demon Slayer: The Hinokami Chronicles adventure mode + официјален датум на издавање (ТРЕЈЛЕР)

Добивме уште еден Demon Slayer: The Hinokami Chronicles трејлер, овој пат се фокусира на adventure mode.

Трејлерот го прикажува Tanjiro како шета на различни места видени во аниме серијата. Исто така, се прикажани и борбите со некои од најтешките демони во првата сезона, вклучувајки ги и the Hand Demon, the Swamp Demon, и Susamaru. За по детални информации околу играта може да прочитате тука.

Sega најави и неколку изданија за Demon Slayer: The Hinokami Chronicles. Физичкото стандардно издание и дигиталното стандардно издание ќе чинат 59,99 $, додека Digital Deluxe Edition ќе чини 69,99 $.

Играта ќе биде достапна на 15.10.2021 година.

Ива
Иваhttps://www.comics.mk
Professional cosplayer and costume designer.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО