Денес е понеделник, 2 октомври 2023
ПочетокГејмингНовиот VR мод на 'Red Dead Redemption 2' е ремек дело! (ВИДЕО)

Новиот VR мод на ‘Red Dead Redemption 2’ е ремек дело! (ВИДЕО)

Иднината на VR гејмингот дефинитивно ветува многу со новиот мод на една од најпознатите вестерн игри.

Мод кој во моментов е достапен само за PC и е изработен од страна Luke Ross кој има издадено и VR GTA 5 мод.

Погледнете како изгледа светот на Red Dead пред вашите очи:

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ