Денес е недела, 14 април 2024
ПочетокГејмингЕксклузивата на PlayStation 4 Horizon со второ продожение Horizon: Forbidden West (TRAILER)

Ексклузивата на PlayStation 4 Horizon со второ продожение Horizon: Forbidden West (TRAILER)

Второто продолжение на Horizon најавено од PlayStation за оваа година.Ексклузивата Horizon Forbidden West!

Во 2017 Guerrilla Studios изработија една од најоргинлните ексклузивни видео игри за PlayStation 4 Horizon Zero Dawn. Играта е во отворен постапокалиптичен свет во трето лице каде што карактерот Aloy e млад ловец во свет каде што машините владеаат, Aloy пробува да си го дознае своето вистинско потелко.Игра е добитник на многу награди и го завзема местото втора најдобра игра за 2017 година. Играта од оваа година е достапна и за гејмерите на компјутер. Очекувано беше и се знаеше дека се работи и на нејзино продожение. Horizon Forbidden West e името на вториот дел од видео играта која е најавена за оваа година.

Не изненадија со треилер за видео играта но сеуште немаме официјален датум за нејзино издавање. Forbidden West ќе продолжи тамо каде што застана Zero Dawn, Aloy ќе продолжи со истражување за нејзините предци и ќе открива нови делови од планетата и нивните мистерии. Погледнете го и треилерот.

Тино
Тиноhttps://www.comics.mk
Ја сум Тино дел од тимот на комиксмк, огромен обожавател на филмот, стриповите, видео игрите и се што е поврзано со поп културата.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ