Денес е четврток, 13 јуни 2024
ПочетокФилмовиФинален ТРЕЈЛЕР за новиот 'Sonic the Hedgehog 2' - Ben Schwartz, Idris...

Финален ТРЕЈЛЕР за новиот ‘Sonic the Hedgehog 2’ – Ben Schwartz, Idris Elba, Jim Carrey, James Marsden и многу други!

Популарната гејминг франшиза на јапонската компанија SEGA добива второ филмско продолжение, со интересна екипа на карактери/актери!

‘Sonic the Hedgehog 2’ ќе го доживее своето деби ексклузивно во кино на 7-ми април, 2022 година.

Филмската франшиза е во дистрибуција од Paramount Pictures, да се потсетиме дека дизајнот на Sonic беше драстично променет од страна на студиото со цел да изгледа слично на неговиот добропознат изглед од видеоигрите.

Првичниот дизајн личеше вака:

Студиото даде потврда дека изработува и трет дел заедно со серија за Knuckles (гласот на Idris Elba).

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО