Денес е четврток, 29 февруари 2024
ПочетокФилмовиПогледнете го првиот официјален трејлер за DC LEAGUE OF SUPER-PETS!

Погледнете го првиот официјален трејлер за DC LEAGUE OF SUPER-PETS!

Warner Bros. со нов анимиран филм базиран на домашните миленици на суперхероите од DC стриповите! Погледнете го првиот официјален трејлер!

DC LEAGUE OF SUPER-PETS ќе го гледаме премиерно од 20 Март 2022 година, само во кината!

Во гласовните улоги:

  • Dwayne Johnson како Krypto the Superdog, Superman’s dog.
  • Kevin Hart како Ace the Bat-Hound, Batman’s dog.
  • Marc Maron како Lex Luthor.
  • Diego Luna како Chip, Green Lantern’s squirrel.
  • Vanessa Bayer како Merton, The Flash’s turtle.
  • Natasha Lyonne како PB, Wonder Woman’s pig.
Тино
Тиноhttps://www.comics.mk
Ја сум Тино дел од тимот на комиксмк, огромен обожавател на филмот, стриповите, видео игрите и се што е поврзано со поп културата.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ