Денес е недела, 14 април 2024
ПочетокФилмовиОфицијален трејлер за второто продолжение во филмскиот анимиран универзум на Mortal Kombat....

Официјален трејлер за второто продолжение во филмскиот анимиран универзум на Mortal Kombat. MORTAL KOMBAT LEGENDS: BATTLE OF THE REALMS!

Warner Bros. Animation со вториот долгометражен филм во универзумот на Mortal Kombat со наслов Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms. Погледнете го првиот официјален трејлер.

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms е директно продолжение на првиот анимиран филм од универзумот со наслов Mortal Kombat legends: Scorpion’s Revenge.

Хероите мораат да патуваат до Outworld за да ја заштитат планетата земја. Scorpion има задача да го најде античкиот Kamidogu пред да биде искористен од таканаречениот One Being, што би значело сигурно уништување на сите нешта во универзумот.

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms е режиран од Ethan Spaulding (Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge, Batman: Assault on Arkham) и напишан од Jeremy Adams (Supernatural, Justice Society: World War II). Базиран е на видеоигрите од Ed Boon и John Tobias.

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms ќе го има на Digital, Blu-ray, и 4K Ultra HD од 31 Август 2021 година.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тино
Тиноhttps://www.comics.mk
Ја сум Тино дел од тимот на комиксмк, огромен обожавател на филмот, стриповите, видео игрите и се што е поврзано со поп културата.
ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ