Денес е четврток, 29 февруари 2024
ПочетокФилмови'Army of the Dead' на режисерот Zack Snyder од денес е достапен...

‘Army of the Dead’ на режисерот Zack Snyder од денес е достапен на Netflix

Се што треба да знаете пред да се одлучите да ја гледате новата брутална хорор/акција на Zack Snyder.

Покрај зомби епидемијата во Las Vegas, група платеници се коцкаат со нивните животи со oдлука да влезат во карантинската зона и да ја извршат најопасната кражба во историјата на човештвото.

Дефинитивно е необичен зомби филм поради фактот што инфицираните имаат одредена свест и можат да мислат, да осеќаат емоции и се многу побрзи и поагилни за разлика од каласичните зомбиња во останатите филмови и игри, дополнително имаат и зомби тигар!

Режисерот Zack Snyder ни дава краток опис за трејлерот со интересни факти за снимањето на филмот:

Од денес (21.05.2021) е достапен на Netflix, во главните улоги се Dave Bautista, Hiroyuki Sanada, Ella Purnell, Omari Hardwick, Theo Rossi и Ana de la Reguera.

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО

ТАЗЕ КОМЕНТАРИ