Денес е четврток, 13 јуни 2024
ПочетокСтриповиTerrax The Tamer - ликот во Marvel стриповите кој наликува на Darkseid...

Terrax The Tamer – ликот во Marvel стриповите кој наликува на Darkseid (ВИДЕО)

Thanos не е единствениот лик кој црпи инспирација од Darkseid во Marvel стриповите.

Како диктатор на мал град на месечината наречена Birj, оддалечена 8000 светлосни години од планетата земја, покрај лимитираните способности, Tyros (Terrax) е опседнат со владеење и добивање уште поголема моќ која ќе ја искористи за уништување на планети.

Подоцна станува предвесник на Galactus и конечно ги добива застрашувачките моќи и способности за кои секогаш сонувал, па токму затоа доаѓа во битка со добропознати ликови како Fantastic 4, Silver Surfer, Doctor Doom и други.

 

Повеќе за неговата историја можете да дознаете на видеото подолу:

 

ПОВРЗАНО

ОСТАВИ ОДГОВОР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име

- Реклама -

НАЈПОПУЛАРНО